ایرلس هیدرولیکی چیست

اول از همه باید بگوییم قطعاتی داخلی ایرلس وجود دارد که به شما کمک می ‌کند تا اقدامات مربوط به پاشش رنگ را دقیق تر و اصولی تر انجام دهید‌. البته این تعریفِ تخصصی از ایرلس نیست. ما در ادامه راجع به این موضوع با شما صحبت خواهیم کرد اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم، این است که ایرلس ها انواع و اقسام مختلف دارند که یکی از آنها ایرلس هیدرولیکی است که شاید خیلی در مورد آن صحبت نشده باشد. ما در این مقاله راجع به این ایرلس ها هم برایتان توضیح خواهیم داد.

مطالب مرتبط :

ایرلس بنزینی

ایرلس برقی

 

پمپ ایرلس چیست؟

در کارکردِ پمپ ایرلس که به آن پمپ جابجایی مثبت هم گفته می‌شود، از هوا استفاده نمی کنند و از همین طریق رنگ کاری را انجام می‌دهند. نحوه رنگ آمیزی آن با پمپ های نیاز به فشار هوا متفاوت است. در واقع یک نوع پمپ فشار قوی داخل آن طراحی شده که رنگ مورد نظر شما را با فشار به سمت بالا روی سطح مورد نظر می پاشند. یک نازل داخل دستگاه وجود دارد که قطر زیادی ندارد اما عملکردش اینگونه است که رنگ با شدت زیاد به سمت بیرون پرتاب می شود و پمپاژ را با سرعت خیلی زیادی انجام میدهد.

در واقع حرکات رفت و برگشتی این پمپ و این قطعه باعث ایجاد فشار و پاشش رنگ می شود. در پمپ های مختلف عملکرد این قطعه متفاوت خواهد بود. حرکت رفت و برگشتی توسط پیستون در این مرحله صورت می‌گیرد و نوع دیافراگمی آن هم متفاوت است و عملکرد متفاوتی دارد.

ایرلس هیدرولیکی چیست؟

یکی از انواع پمپ های ایرلس، پمپ هیدرولیکی است. مدل هیدرولیکی دو دسته بنزینی و برقی را شامل می‌شود. احتمالا شما با ایرلس برقی و بنزینی آشنایی داشته اید اما نمی‌دانید که زیرمجموعه مدل هیدرولیکی هستند. در واقع موتوری که داخل آنها وجود دارد، یک موتور بسیار قوی است که از طریق آن پمپ کار می‌کند.

‌حال می تواند از نیروی برق کمک بگیرد یا اینکه با استفاده از بنزین کار خودش را انجام دهد. فشار روغن هیدرولیک برای راه اندازی پمپ در این دستگاه استفاده می شود. توان این پمپ ها معمولا به اندازه پمپ ایرلس بادی است و تفاوتشان این است که حجم و وزن کمتری نسبت به دیگر انواع پمپ ها دارند.

انواع ایرلس هیدرولیکی

برای اینکه بیشتر با ایرلس هیدرولیکی آشنا شوید، بهتر است که دو نوع آن را برایتان توضیح دهیم:

نوع اول ایرلس برقی است که به آن رنگ پاش برقی هم گفته می شود. اجزا و قطعات مختلف داخل آنها وجود دارد که کنار یکدیگر قرار می گیرند و با عملکردی که دارند، یک نتیجه مطلوب و عالی را ایجاد می کنند. از طرفی یک عدد پمپ پیستونی فشار قوی داخل آنها وجود دارد. یک گان ایرلس هم در آنها به کار رفته است و یک نازل هم نصب می کنند. داخلشان یک مجرای تخلیه آب هم وجود دارد و در نهایت یک عدد شیلنگ قدرتمند هم در آن ها طراحی شده است. روش کارشان این است که به خاطر حرکت پیستونی خلع ایجاد می کنند و دستگاه شروع به کار می‌ کند و پاشش روی دیوار یا هر سطح دیگری از طریق مکش داخل شیلنگ اتفاق می‌افتد. حرکت پیستون این دستگاه را وارد گان ایرلس می‌ کند و به حالت پودری و یکنواخت و یکدست در می‌آورد و روی سطح مورد نظر می پاشد. اینکه چه مقدار رنگی به بیرون پاشیده شود و چه سطحی تحت پوشش قرار بگیرد، بستگی به این دارد که شما از چه نوع نازلی با چه سایز و چه اندازه ای می خواهید استفاده کنید.

نوع دوم هم ایرلس بنزینی است که معمولاً در مکان هایی از آن استفاده می کنند که برق وجود ندارد و شبیه پمپ ایرلس یا رنگ کاری برقی است اما برای کارهای سنگین بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و در کل خیلی استفاده گسترده ای از آنها وجود ندارد، زیرا هزینه تعمیر و نگهداری و ترمیمشان بسیار بالا است. در نتیجه خیلی ها به سراغ خریدِ ایرلس های دیگر می روند.

ایرلس هیدرولیکیکلام آخر

طبق توضیحاتی که در این مقاله راجع به ایرلس های هیدرولیکی برایتان ارائه دادیم، متوجه شدید که این پمپ ها شامل دو نوع می شوند که بنزینی و برقی هستند و ما توضیحاتی هم در مورد آن به شما ارائه دادیم و اگر تصمیم به تهیه هر کدام گرفته اید، سایت ما با عنوان صنعت تجهیز میتواند کمک کننده ترین منبع برای خرید این محصولات با به صرفه ترین قیمت ممکن باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *