تی اس ال

یکی از محصولات جانبی شرکت گراکوی آمریکا مایع TSL (تی اس ال) می باشد. از این مایع برای روانکاری شفت انواع ایرلس های گراکو استفاده می شود.
در واقع با استفاده از این مایع مخصوص، عمر پکینگ‌ها، شفت و پیستون دستگاه‌های گراکو افزایش خواهد یافت.
یکی دیگر از مزایای این مایع، حل شدن آن با رنگ یا سیلر است. در واقع در ایرلس های برقی یا بادی که رنگ یا سیلر را پاشش می کند، روغن تی اس ال که در گلویی شفت ریخته می شود، با رنگ یا سیلری که در گلویی شفت وارد می شود ترکیب می شود اما رنگ و خاصیت رنگ یا سیلر را تغییر نمی دهد. این موضوع در سالن های رنگ شرکت های خودروسازی بسیار حائز اهمیت است چون هرگونه تغییر ترکیب رنگ داخل خط، ممکن است طیف رنگ محصول نهایی را با مشکل مواجه کند و موجب می شود تا محصول نهایی معیارهای کنترل کیفیت را پاس نکند.

روغن TSL گراکو ( تی اس ال)

شرکت گراکو این مایع را در ظرف‌های 250 سی سی ، 950 سی سی و یک گالنی (3.76 لیتر) عرضه می کند. در ایران بیشتر نمونه های 250 سی سی و 950 سی سی آن به بازار عرضه می شود اما شرکت هایی که مصرف روغن TSL آنها بالاست معمولا می توانند ظرف های یک گالنی را سفارش دهند که به صرفه تر می باشد.
شرکت گراکوی آمریکا در اکثر محصولات خود که نیاز به روغن تی اس ال دارند، این روغن را در ظرف های 250 سی سی عرضه می کند. بهتر است همان ابتدای کار در گلویی شفت چند قطره از تی اس ال را ریخته و پس از آن استارت دستگاه زده شود.
در دستگاه‌هایی مانند Check Mate گراکو که برای انتقال سیلر، انواع چسب و ماستیک استفاده می شود، در بالای گلویی زیر پمپ، کاسه ای قرار دارد که تی اس ال را در آن کاسه ریخته و پس از آن استارت پمپ های بشکه کش گراکو زده می شود. برای پمپ های بشکه کش گراکو با توجه به قیمت بالایی که دارند توصیه می شود حتما از روغن های اصل استفاده شود تا آسیبی به شفت های زیر پمپ وارد نشود.

تی اس ال
برای روانکاری شفت دستگاه های Thermo Flow (ترموفلو) و هات ملت (Hot Melt) گراکو نیز از روغن تی اس ال استفاده می شود. این دستگاه‌ها با توجه به دمای بالایی که کار می کنند (دستگاه هات ملت گراکو دمای کاری تا 205 درجه سانتی گراد دارد) حتما نیاز است که از روغن استاندارد شرکت گراکو استفاده کنند. هر گونه استفاده از روغن های متفرقه باعث آسیب های شدیدی به دستگاه “هات ملت” شده و هزینه های گزافی را برای مصرف کننده نهایی به همراه خواهد داشت.
در خصوص ایرلس های گراکو نیز معمولا این شرکت آمریکایی، در بسته بندی پیستوله،‌ یک عدد روغن TSL دویست و پنجاه سی سی قرار می دهد. در مورد ایرلس ها نیز توصیه می شود حتما چند قطره از این روغن در گلویی شفت ریخته شود. این کار باعث افزایش عمر شفت، اورینگ و پکینگ های دستگاه خواهد شد. ایرلس های STMax 395 که یکی از محبوب ترین ایرلس های گراکو در ایران هستند در بسته بندی پیستوله پاشش آنها، روغن تی اس ال قرار داده شده است.

دستگاه های خط کشی که رنگ پاش آنها، ایرلس های گراکو هستند نیز از این قاعده مستثنی نبوده و حتما برای روان کاری شفت ایرلس های خود از روغن تی اس ال استفاده کنند.
برخی از تامین کنندگان به پیمانکاران و مصرف کنندگان توصیه می کنند که به جای روغن TSL از روغن های کم غلظتی مانند روغن 10 استفاده کنند. واقعیت آن است که شرکت گراکو برای محصولات خود هرگز توصیه نمی کند که از روغن با هر گریدی استفاده شود چون ترکیب روغن TSL با ترکیب روغن هایی که در بازار وجود دارد کاملا متفاوت است.
شرکت «صنعت تجهیز غرب آسیا» به عنوان نماینده شرکت گراکو، همواره روغن های TSLرا در انبار خود موجود دارد. برای اطلاع از قیمت و دیگر محصولات شرکت گراکو با کارشناسان شرکت صنعت تجهیز تماس حاصل کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *