چگونگی راه اندازی دستگاه ایرلس

ایرلس یکی از دستگاه های کاربردی برای رنگ پاشی در مدت زمان سریع و کوتاهی است اما نکته‌ای که وجود دارد و باعث می‌ شود شما عملکرد صحیحی از دستگاه را شاهد باشید؛ نحوه راه اندازی است که ما در این مقاله به طور کامل آن را برایتان توضیح خواهیم داد.

مطالب مرتبط :

نکات استفاده از ایرلس

چگونگی راه اندازی دستگاه ایرلس

در مورد چگونگی راه اندازی دستگاه ایرلس باید بدانید چند مرحله هست که باید پشت سر هم طی شود که در ادامه آن ها را برایتان توضیح می دهیم:

  • اول از همه اطمینان حاصل کنید که تمام تجهیزات به درستی سر جای خود نصب شده باشد. و بعد دستگاه را در حالت هواگیری قرار دهید. کلید کناره دستگاه باید روی حالت پرایم تنظیم شده باشد. دقت کنید که فلش روی کلید باید به سمت پایین قرار گرفته باشد تا مطمئن شوید تنظیمات درست انجام شده است. سپس یک سطل پر از آب و یک سطح خالی را آماده می کنید. شلنگ مکنده یا ساکشن را داخل ظرف پر از آب قرار می دهید و شلنگ هواگیری را داخل ظرف خالی می گذارید.
  • نکته مهمی که وجود دارد این است که رنگ های پایه آب باید با آب هواگیری بشوند و رنگ هایی که پایه روغن دارند، باید با تینر یا حلال مخصوص به خودشان هواگیری شده باشند.
  • در نهایت دستگاه آماده هواگیری است. آن را روشن کنید. بعد از روشن شدن دستگاه متوجه می‌ شوید که آب همیشه از سطل اول مکیده می شود و از طریق شلنگ هواگیری به سطل دوم انتقال داده خواهد شد و بعد؛ دستگاه را روشن کنید. شیر تنظیم فشار را در محدوده قابل قبول تنظیم کرده و اجازه دهید که آب از سطل اول به سطل دوم منتقل شود.
  • بعد از اینکه آب از شلنگ هواگیری خارج شد، برای چگونگی راه اندازی دستگاه ایرلس باید صبر کنید و اجازه دهید که به مدت ۳۰ ثانیه این کار ادامه پیدا کند و بدون وقفه انجام شود. اکنون دستگاه شما آماده راه اندازی و استفاده است.
  • بعد از مدت کوتاهی دستگاه را خاموش کنید، سپس شلنگ ساکشن را به جای آب داخل مخزن رنگ قرار دهید و بعد دستگاه را روشن کنید.
  • بعد از اینکه رنگ ها به طور کامل خارج شدند، دستگاه را خاموش می کنید. شلنگ فشار قوی را به خروجی رنگ و مواد متصل می کنید. کلید کناره دستگاه را به جای حالت پرایم، روی حالت اسپری قرار دهید؛ طوری که فلش روی اون کلید به سمت خروجی رنگ و مواد باشد. در این مرحله پیستول را بدون نازل و گارد به شلنگ فشار قوی متصل می کنید. اکنون آمده تست کردن آن با رنگ هستید.
  • بعد از اینکه از صحت اتصالات اطمینان پیدا کردید، سر پیستول را داخل سطل خالی می گیرید که بتوانید با رنگ، آن را تست کنید. فشار پیستوله ایرلس خیلی بیشتر از پیستوله بادی معمولی است. حواستان باشد که پیستول از دستتان در نرود تا خطرآفرین نباشد.
  • حال با احتیاط دستگاه را روشن کنید و کلید کنار دستگاه را روی حالت اسپری قرار دهید. شیر فشار را باز کنید و شیلنگ را فشار دهید تا رنگ از پیستول خارج شود.
  • اگر رنگ به راحتی خارج شد، یعنی اینکه شما هواگیری را به درستی انجام داده و پیستول آماده است که با نصب نازل و گارد آماده به کار بشود.
  • در مرحله آخر نازل یا تیپ مورد نظر خود را به شکل صحیح روی گارد قرار می‌ دهید و گارد و نازل را به پیستوله متصل می کنید. توجه داشته باشید که جهت فلش نازل یا تیپ باید حتماً به سمت بیرون پیستوله باشد؛ یعنی جایی که رنگ خارج می شود. اگز فلش به سمت پیستوله باشد، امکان ترکیدن شیلنگ فشار قوی و آسیب رسیدن به دستگاه وجود دارد.

اکنون دیگر می توانید با خیال راحت از  دستگاه ایرلس برای رنگ پاشی با سرعت بالا استفاده کنید.

راه اندازی دستگاه ایرلسکلام آخر

در این مقاله به طور کامل با چگونگی راه اندازی دستگاه ایرلس آشنا شدید. اگر مراحل بالا را اصولی و پشت سر هم طی کنید، بدون هیچ آسیبی می ‌توانید از دستگاه استفاده کرده و خیالتان راحت باشد که همه چیز استاندارد پیش رفته است. برای خرید این دستگاه ها و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها از دیگر قسمت های سایت صنعت تجهیز حتماً بازدید کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *