پلی یوریای سرد

پلی یوریای سرد: در زمان های قبل مواد شیمیایی به گستردگی الان وجود نداشت و بسیاری از واکنش ها توسط مواد نامناسب انجام می شد. اما امروزه بسیاری از صنعتگران به دنبال متریال های کاربردی و محبوب در دنیای صنعت هستند و از آن ها استفاده های مفیدی می کنند. پلی یوریا یکی از مواد شیمیایی پر کاربردی است که در صنایع گوناگون بکار گرفته می شود و فواید زیادی دارد. این ماده به دلیل مقاومت بالایی فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و حرارتی قابلیت باقی ماندن در دمای بسیار بالا را دارا است و به همین علت نسبت به دیگر مواد هم رده از کیفیت مناسبی برخوردار است. پلی یوریا که به نام پلی اوره نیز شناخته می شود عمدتا به دو دسته سرد و گرم تقسیم می شود که هر یک کارکرد متفاوتی دارند. در این مقاله قصد داریم درباره پلی یوریای سرد بیشتر صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

همچنین: پمپ دیافراگمی

تعریفی از پلی یوریای سرد

ماده کاربردی پلی یوریا به انواع و اقسام مختلفی تقسیم می شود که دو نوع سرد و گرم این ماده مهمترین انواع آن محسوب می شوند. پلی یوریای سرد نوعی از این متریال است که در حجم کمتر و محدود تر استفاده می شود. می توان گفت مصرف عمده پلی یوریای سرد برای فعالیت های خانگی است و نوع گرم آن در مصارف صنعتی کاربرد بیشتری دارد. یکی از تفاوت های عمده پلی یوریای سرد و گرم، مدت زمان مورد نیاز آن ها برای خشک شدن است.

پلی یوریای سرد معمولا پس از پخش شدن به 3 الی 4 ساعت زمان برای خشک شدن احتیاج دارد و در مقابل نوع گرم آن به سرعت قابل استفاده می باشد. پلی یوریای سرد عموما به وسیله ابزار های آشنا و ساده اجرا می شود و به همین علت در کاربرد های خانگی طرفداران بیشتری دارد. برای پخش و اجرای پلی یوریای سرد معمولا از ابزار هایی مانند غلتک و رول استفاده می شود.

پلی یوریای سرد

توضیحی کامل درباره کاربردهای پلی یوریا

پلی یوریا الاستومتر بسیار مهمی در صنعت است که از واکنش میان ایزوسیانات ها و پلی آمین ها تشکیل می شود. پلی یوریا یکی از اصلی ترین پایه های صنایع مختلف است که سازنده بسیاری از پوشش های مقاوم می باشد. پس از ورود پلی یوریا با پلی اوره به بازار، بسیاری از افراد معتقد بودند که این متریال برای پوشش عیوب و مشکلات پلی یورتان ایجاد شده است. در اصل پلی یوریا نسخه حرفه ای تر و کامل تری از ماده پلی یورتان محسوب شده است. پلی یورتان در صنایع زیادی کاربرد دارد که هر یک برای انجام بخش خاصی از فعالیت های خود از این متریال استفاده می کنند. اما در هر صورت می توان گفت عمدتا این ماده برای ساخت پوشش انتخاب شده و به عنوان پوشش برای اجزای مختلف صنایع بکار گرفته می شود.

همچنین: ژلکوت پاش

همچنین یکی از زمینه هایی که پلی یوریا در آن نقش مهمی ایفا می کند، تهیه کفپوش های مختلف در صنایع ساختمان سازی است که بسیار اهمیت دارد. پلی یوریا پس از پخش شدن و پاشیده شدن بر سطح به سرعت خشک می شود و این ویژگی باعث شده است از آن در بسیاری از فعالیت های ساختمانی استفاده شود. همچنین این ماده در برابر عبور آب و نور مقاومت می کند. مقاومت بالای پلی یوریا در برابر عبور آب و آب بند بودن آن باعث می شود از این ماده شیمیایی در ساخت پوشش زیر دریایی ها و قایق ها استفاده شود و همچنین مقاومت حرارتی بالای آن سبب استفاده از این متریال در صنعت نفت و پتروشیمی شده است. پلی یوریا می تواند در دمای 20 الی 135 درجه مقاومت حرارتی بالایی از خود نشان دهد. در کنار همه این ویژگی ها این متریال پر طرفدار در برابر ضربه و سایش بسیار مقاوم است و این ویژگی بر خاص بودن آن افزوده است.

جمع بندی

همانطور که مطالعه کردید پلی یوریای سرد نوع بسیار کاربردی از انواع این متریال است که برای فعالیت های محدود و خانگی استفاده های زیادی دارد. پلی یوریا ماده شیمیایی محبوب صنایع مختلف است که در فعالیت های نظامی، نفت و گاز، آب و فاضلاب و … مورد توجه افراد قرار گرفته است. صنعت تجهیز درباره ویژگی ها و کاربرد های این متریال بیشتر با شما صحبت خواهد کرد و اطلاعات کاربردی را به شما ارائه خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *