گان ایرلس چیست

همانطور که میدانید در صنایع مختلف دستگاه های متفاوتی هستند که برای پاشیدن رنگ از آن‌ ها استفاده می‌ کنند. طیف متنوعی از آنها وجود دارد که در بعضی از انواع، ایرلس نامیده می‌ شوند اما ایرلس ها انواع و اقسام مختلفی دارند که به بعضی از آنها گان ایرلس گفته می شود. اگر شما هم قصد خرید دستگاه های مهم را دارید، تا انتها ما را همراهی کنید تا نکات مهمی را برایتان توضیح دهیم.

گان ایرلس چیست؟

قبل از وارد شدن به مباحث و موضوعات دیگر بهتر است یک تعریف دقیق از گان ایرلس داشته باشیم. زمانی که جریان رنگ تحت فشار پمپ ایرلس قرار می گیرد؛ باید رنگ از شیلنگ به قسمت تفنگ یا گان یا همان پیستوله دستگاه برسد. در واقع گان ایرلس وظیفه این را دارد که قطعی و وصلی جریان رنگ را تحت کنترل می گیرد.

یک مکانیزم ماشه ای هم در آن به کار رفته که کار را راحت تر می کند. وجود این قطعه عاملی برای این است که اپراتور در زمان مورد نیاز خیلی راحت اقدام به قطع و وصل جریان کند. همه چیز بستگی به نوع کار و شدت استفاده از جریان رنگ دارد که کنترل شدت رنگ توسط گان ایرلس یا تفنگی ایرلس انجام می‌ شود که مدل های مختلف هرکدام برای اهداف متفاوتی تولید می شوند و ویژگی های مختلفی هم دارند.

 

مطالب مرتبط :

شلنگ ایرلس

سوزن گان ایرلس

 

 

نکات مهم خرید برای گان ایرلس

زمانی که می خواهید اقدام به خرید تفنگی ایرلس یا گان ایرلس کنید، یک سری نکات هستند که باید آنها را در نظر بگیرید. اگر بخواهید بدون اطلاعات کافی به سراغ انجام این کار بروید، قطعاً  متضرر خواهید شد. زمانی که می‌ خواهید گان ایرلس بخرید، باید بدانید که یک قطعه مهم دیگر روی این دستگاه وصل می شود که به آن تیپ ایرلس گفته می شود که اهمیت بسیار زیادی دارد و حتما باید راجع به آن اطلاعات داشته باشید.

پاشش رنگ توسط تیپ انجام می‌ شود که البته به آن نازل هم گفته می‌شود. در واقع آن را روی گان یا تفنگ دستگاه قرار می‌دهند. انواع و اقسام مختلفی از آنها در بازار در دسترس است. شرکت‌ های تولیدکننده مختلف استاندارد های متفاوتی را برای تولید آنها در نظر می گیرند و هر کدام را در دسته بندی خاص خودشان انجام می دهند. یعنی شما باید بدانید که می‌خواهید در چه محیطی از گان ایرلس استفاده کنید تا تیپ مورد نظر را انتخاب کنید.

در واقع میزان فشار و نوع آنها در تیپ‌ های مختلف متفاوت می شود. انواع تیپ هایی که در بازار موجود هستند؛ یک شماره سه رقمی دارکد که باعث متمایز شدن آنها از یکدیگر می‌ شود. رقم اول این عدد سه رقمی نشان دهنده میزان عرض پاشش رنگ توسط ایرلس است. دو رقم بعدی قطر دهانه اوریفیس را یک هزارم اینچ به شما نشان می‌دهند که از طریق آن می توانید تنظیمات مختلفی را روی دستگاه پیاده کنید.

نکته ای که اهمیت دارد، این است که هر چقدر رقم شماره تیپ بالاتر باشد، شما متوجه می شوید که قابلیت پاشش رنگ روی سطوح مختلف بیشتر است.‌ در نتیجه ضخامت آن هم افزایش پیدا می‌کند اما اگر این عدد پایین تر و کمتر باشد، یعنی رنگ کمتری از دستگاه خارج می شود.

تیپ هایی که در گان ایرلس استفاده می شود، باید با توان دستگاه شما به اندازه کافی هماهنگی و همخوانی داشته باشند. زمانی که نوع مناسب گان را انتخاب کنید و تیپ آن را هم درست در نظر گرفته باشید، یعنی کار با دستگاه برایتان راحت تر خواهد بود، کیفیت کار و سرعت آن افزایش پیدا می‌ کند. در مصرف رنگ هم صرفه جویی می شود. پس حتماً باید حین خرید، به مدل دستگاه خود دقت داشته باشید.

در بعضی از مدل های این دستگاه فیلترهای توری با مش بندی های متفاوت هم قرار گرفته و باعث می‌ شود که رنگ قبل از اینکه از نازل خارج شود، تحت فیلتراسیون قرار بگیرد. این اتفاق باعث میشود که رنگ به صورت یکدست روی سطح کار شما بنشیند که همه چیز باز هم بستگی به نوع دستگاهی دارد که انتخاب کرده اید. سایز پشتیبانی شده پورت آنها هم متفاوت خواهد بود اما در حالت میانگین معمولاً ورودی 4/1 اینچ دارند.

گان ایرلسکلام آخر

گان ایرلس یکی از دستگاه های مهمی است که برای پاشش رنگ از آن استفاده می کنند. انواع و اقسام مختلف آنها با تیپ های متفاوت هستند که باعث تنوع‌شان می شوند. ما در این مقاله به طور کامل راجع به این دستگاه ها و نکات خرید آن برایتان توضیحاتی دادیم که اگر قصد خرید دارید، می توانید انواع و اقسام را در سایت ما یعنی صنعت تجهیز مشاهده کرده و خرید کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *