ایرلس بادی چیست

ایرلس ها انواع و اقسام مختلفی دارند، از آنها برای پاشش رنگ استفاده می کنند. نکته ای که در مورد این ایرلس ها وجود دارد، این است که شما باید انواع مختلف آنها را بشناسید و راجع به عملکردشان اطلاعات داشته باشید و ببینید متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید، گزینه مناسبی هستند یا خیر. ما در این مقاله تصمیم گرفتیم که به طور خاص و مجزا راجع به ایرلس بادی صحبت کنیم و اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط :

ایرلس بادی چیست؟

ایرلس بادی یک دستگاه پاشش رنگ است که داخل آن قطعات و تجهیزاتی به کار رفته که به شما این امکان را می‌ دهد تا با استفاده از ایجاد پوشش، رنگ را روی دیوار یا سطح موردنظر بپاشید. در واقع وجود آنها باعث می شود که محیط یکنواخت با رنگ یکسان به وجود بیاورید. ماده اولیه و ساختار این ایرلس ها خیلی محکم و قدرتمند است و دائما شما را با ذراتی درگیر می‌کند که خاصیت سایندگی و سایش در آنها وجود دارد. بیشترین میزانِ استفاده مربوط به ایرلس بادی در صنایع فلزی است. در واقع آنها قبل از اینکه ایرلس های برقی روی کار بیایند، وارد صنعت ساختمانی و ساخت و ساز شدند و در کارخانجات تولید آنها گسترش پیدا کرد.

از طریق این دستگاه ها سازه های فلزی در صنعت هوایی و کشتی سازی ساخته شد. در خیلی از کارگاه های تولید سازه، قطعات فلزی و کارخانه ها از این ایرلس ها استفاده می شود. معمولاً استفاده از آن ها رایج است و طرفداران زیادی دارد. با وجود آنها شما نیازی به نیروی انسانی ندارید و مهمتر از همه اینکه یک بخش جداگانه از کارگاه هم به آنها اختصاص داده می شود تا با استفاده از آنها بتوانید رنگ آمیزی قطعات مختلف را انجام دهید.

معمولاً این ایرلس ها سطح مقطع بزرگتری دارند، استهلاک کمتری در آنها به کار رفته است، هزینه تعمیر و نگهداری بالایی ندارند، مهمتر از همه اینکه این ایرلس های بادی فشار بالاتری را نسبت به ایرلس های برقی در اختیار اپراتور می گذارند که باعث می شوند مواد و پوشش های مختلف خیلی راحت ساپورت شوند.

به برق و سوخت نیازی ندارند، در نتیجه وجود آنها خیلی به صرفه تر است و شما می توانید با نیرو و انرژی که به خاطر هوای فشرده اتفاق می ‌افتد، پروسه رنگ پاشی را انجام دهید. خاصیت ضد جرقه و ضد انفجار هم در این دستگاه وجود دارد و بدون نگرانی و دغدغه می توانید برای بسیاری از قسمت های مربوط به نفت، گاز، پتروشیمی و مناطقی که احتمال خطر انفجار و آتش سوزی در آنها بالا است، از این دستگاه استفاده کنید.

توضیحاتی راجع به عملکرد این ایرلس ها

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم، پمپ ایرلس بادی یکی از اصلی‌ترین انواع ایرلس ها به شمار می آید که مخصوص رنگ کاری است. در کارخانه ها و صنایع بزرگ مثل تولیدات فلزی و کارخانجات مربوط به حمل و نقل از آنها استفاده می شود. به صورت ثابت آن را در یک محل می گذارند، آنها را جابجا نمی کنند و شبیه به ایرلس های برقی هستند. در واقع نکته مهم و متفاوتی که در موردشان وجود دارد، این است که در کارخانه جات بزرگ که مربوط به صنایع مختلف می شود، یک بخش جداگانه را در نظر می‌گیرند که به آنجا کارگاه رنگ و سندبلاست هم گفته می‌شود که در آنها فقط از هوای فشرده استفاده می ‌کنند تا عمل سندبلاست اتفاق بیفتد و سطح مقاطع بزرگتر تحت پوشش قرار بگیرند.

این دستگاه ها با استفاده از هوای فشرده عملکرد خود را انجام می دهند و همانطور که گفته شد برای مناطق مختلفی که نفت و گاز هم داخل آنها وجود دارد، می توانید از این نوع دستگاه ها استفاده کنید. در صورتی که ایرلس های بنزینی چنین قابلیتی ندارند و به جای آن در کارخانه پتروشیمی و پالایشگاهی از ایرلس بادی استفاده می شود.

کلام آخر

ایرلس ها انواع و اقسام مختلف دارند و هر کدام از آنها در مناطق متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از آنها ایرلس بادی است که شاید خیلی زیاد نام آن را بشنوید، زیرا کاربرد بسیار گسترده ای دارند که ما در این مقاله به طور کامل راجع به آن صحبت کردیم و اطلاعات دقیقی را در اختیارتان قرار دادیم. اگر شما هم مایل به خرید این ایرلس های کاربردی هستید، سایت ما با عنوان صنعت تجهیز می تواند به شما کمک کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *