پلی یوریای گرم

پلی یوریای گرم: در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی مراحل جدیدی از صنعت پیش روی صنعتگران گشوده شده است که در آن بسیاری از مراحل ساده تر از قبل و با کمک گرفتن از مواد شیمیایی کاربردی انجام می شود. یکی از اساسی ترین موادی که در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارد، پلی یوریا است. پلی یوریا به پلی اوره نیز شهرت دارد و به دلیل مقاومت فوق العاده زیاد از تمام جنبه ها، یکی از پر طرفدار ترین متریال های شیمیایی موجود برای استفاده در ساخت پوشش است. صنایع مختلفی اعم از صنایع نفت و پتروشیمی، آب و فاضلاب، نظامی، دریایی و … از این ماده محبوب استفاده می کنند و پوشش های بسیار محکمی را تولید می کنند. پلی یوریا در انواع مختلفی یافت می شود که یکی از مهمترین دسته بندی های آن پلی یوریای گرم و سرد است. اگر شما قصد دارید درباره پلی یوریای گرم اطلاعات بیشتری کسب کنید، در این مقاله با صنعت تجهیز همراه باشید.

همچنین: پمپ دیافراگمی

تعریفی کامل از پلی یوریای گرم

پلی یوریا انواع گوناگونی دارد و از جنبه های مختلف به دسته های متفاوتی تقسیم می شود. یکی از مهمترین دسته بندی هایی که برای این ماده شیمیایی در نظر گرفته می شود، تقسیم این ماده به دو نوع پلی یوریای گرم و سرد است. پلی یوریای گرم و سرد هر یک از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و برای کاربرد های مختلفی بکار برده می شوند. اما به طور خلاصه می توان گفت که پلی یوریای گرم نوع حرفه تر و کاربردی تر این متریال پر طرفدار محسوب می شود. در اصل پلی یوریای گرم، نوعی از این ماده شیمیایی است که در صنایع استفاده گسترده ای دارد و نسبت به نوع سرد آن، کاربرد های بیشتری دارد.

پلی یوریای گرم

پلی یوریای گرم نسبت به مدل سرد آن برای خشک شدن به زمان کمتری احتیاج دارد و این یکی از دلایل اصلی استفاده از این متریال، برای ساخت کفپوش های خانگی است. همچنین از پلی یوریای گرم برای ساخت پوشش های خارجی و داخلی گوناگون به ویژه در صنایع نظامی و آب و فاضلاب استفاده می شود. معمولا از این متریال برای ساخت پوشش برای لوله های انتقال آب استفاده می شود و به دلیل مقاومت فیزیکی آن در برابر آب، گزینه بسیار مناسبی برای این کار محسوب می شود. پلی یوریای گرم نسبت به نوع سرد آن دارای کشسانی بیشتری است و شرایط پاشش خاص تری دارد. معمولا افراد متخصص در این زمینه پیشنهاد می کنند تا برای پاشیدن پلی یوریای گرم بر روی سطح مورد نظر، از دستگاه های خاصی استفاده کنید تا دمای این ماده شیمیایی را تا 70 الی 80 درجه سانتی گراد گرم کند.

همچنین: ژلکوت پاش

ویژگی های پلی یوریا

پلی یوریا یکی از مقاوم ترین متریال های موجود در بازار است. این ماده در اصل الاستومتری است که از واکنش میان ایزوسیانات ها و پلی آمین ها تشکیل می شود. پلی اوره از نظر حرارتی، مکانیکی، شیمیایی و فیزیکی بسیار مقاوم است و با ویژگی های فوق العاده توجه افراد را به خود جلب می کند. یکی از ویژگی های خوب پلی یوریا، خشک شدن سریع آن است که این ماده بالافاصله پس از استفاده از آن، بر روی سطح خشک می شود و رطوبت خود را از دست می دهد.

این ویژگی باعث می شود که سرعت اجرای آن به شدت افزایش یابد و می توان گفت این نکته از مهمترین خصوصیات پلی یوریا محسوب می شود. بهتر است بدانید که پلی یوریا آب بند است و امکان عبور آب را از خود نمی دهد. این ویژگی سبب استفاده گسترده این ماده شیمیایی در ساخت پوشش برای قطعات زیر دریایی ها و همچنین ساخت قایق ها شده است. پلی یوریا بدون هیچگونه درز و شکافی کاملا یکپارچه بر روی سطح قرار می گیرد و این مسئله دلیل مهمی برای بکار گیری این ماده به عنوان پوشش برای لوله های انتقال دهنده نفت و مخازن پالایشگاهی است.

جمع بندی

همانطور که گفته شد پلی یوریا یا پلی اوره متریال بسیار محبوبی در صنایع مختلف است که به ویژه در صنایع نظامی برای ایجاد نوعی پوشش بر روی قطعات سازنده و تشکیل دهنده خودرو بکار گرفته می شود. پلی یوریا انواع مختلفی دارد که نوع گرم آن قابل استفاده در صنایع گوناگون است. در اصل پلی یوریای گرم برای کاربرد های حرفه ای و پیشرفته بیشتر از نوع سرد آن استفاده می شود. همچنین برای خرید و اطلاعات بیشتر در این باره میتوانید به وبسایت صنعت تجهیز مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *