مزایا و معایب پمپ ایرلس برقی دیافراگمی

پمپ ها انواع و اقسام مختلفی داشته و هر کدام کاربرد های متنوعی دارند. اینکه بخواهیم یک نوع پمپ را انتخاب کنیم، بستگی به این دارد که می خواهیم چه کاربردی از آن را شاهد باشیم. ما در این مقاله تصمیم گرفتیم که کمی کار شما راحت تر کنیم و برایتان در مورد مزایا و معایب پمپ ایرلس برقی دیافراگمی صحبت کنیم و اطلاعات ویژه ای را در اختیارتان قرار دهیم تا اگر قصد خرید این کالا را دارید، با اطلاعات بیشتری به سراغ انجام آن بروید. پس تا انتها ما را همراهی کنید.

 

مطالب مرتبط :

تفاوت ایرلس برقی و بادی

راهنمای انتخاب پمپ دیافراگمی

 

 

مزایای پمپ ایرلس برقی دیافراگمی

بهتر است از همین اول به سراغ اصل مطلب برویم و راجع به مزایای این پمپ ها با شما صحبت کنیم. نحوه عملکردشان این گونه است که می توانید به قطعات داخلی دسترسی داشته باشید. یعنی میله پیستون از طریق پمپ به موتور و دیگر قطعات داخلی و جعبه دنده اتصال پیدا می‌ کند. زمانی که دستگاه در حال کار است، میله پیستون به سمت بالا حرکت می کند. قسمتی با عنوان بخش داخلی دستگاه هست که شبیه به حالت خلا در می آید و با انجام این کار رنگ داخل دستگاه مکش پیدا کرده و دقیقاً بعد از این مرحله، آن مایع، سیال یا همان رنگ به سمت خروجی خارج شده و در نهایت به داخل شیلنگ پمپ پمپاژ می گردد.

همه اینها نشان می‌ دهد که پمپ ایرلس برقی دیافراگمی چقدر درست و دقیق کار می کند و هیچ وقت اشتباهی داخل آن به وجود نمی آید. از مزایای پمپ ایرلس برقی دیافراگمی باید بگوییم که داخل آن موتور ایرلس استفاده شده که برای به حرکت در آوردن پمپ، فشار بالاتری را به وجود می‌آورد و همین باعث بهبود عملکرد دستگاه می‌شود. زمانی که دستگاه حرکت می کند، میله هم به سمت بالا می رود و همین باعث ایجاد یک خلاء در داخل محفظه رنگ می شود و وکیوم هم باعث باز شدن دریچه ورودی می گردد و دریچه خروجی مثل فنر و فشار رنگ در شیلنگ خیلی راحت بسته می شود.

در نتیجه رنگ وارد محفظه خواهد شد. زمانی که حرکت به سمت پایین باشد، دریچه ورودی بسته می شود و دریچه خروجی به اجبار باید باز بماند؛ چون که رنگ باید به شلنگ تخلیه راه پیدا کند.

از دیگر مزایایی که می توانیم در مورد این پمپ ها نام ببریم، علاوه بر کیفیت بالای عملکردشان، این است که قیمت اولیه آن ها نسبت به دیگر انواع پمپ ها از جمله پمپ ایرلس برقی پیستونی پایین تر و ارزانتر است. همچنین تنظیم فشار از طریق شیر ریلیف روغن یا آزادسازی روغن صورت می گیرد.

معایب پمپ ایرلس برقی دیافراگمی

در مبحث مزایا و معایب پمپ ایرلس برقی دیافراگمی حتماً باید راجع به معایب هم صحبت کنیم. معایب زیادی برای این پمپ ها وجود ندارد. بالاتر هم به شما گفتیم قیمت اولیه آنها نسبت به پمپ پیستونی پایین تر است اما شاید در آینده مشکلاتی را به وجود بیاورد. از معایب آن ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • اول از همه اینکه ممکن است روغن هیدرولیک از آنها نشتی داشته باشد. البته مشکل بزرگی نیست و شما راحت می توانید توسط فرد متخصص آن را برطرف کنید.
  • دوم اینکه هزینه تعمیر و نگهداری آن نسبت به دیگر پمپ ها بالاتر است البته کیفیت کار بالا ارزش این هزینه را دارد.
  • نکته و یا نقص سوم این است که آماده شدن پمپ دیافراگمی کار راحتی نیست. زیرا این پمپ ها به گونه ای طراحی شده اند که به طور مداوم و پشت سر هم باید کار کنند و معمولاً اگر سیالات ویسکوزیته بالاتر داشته باشند، عملکرد خوبی نسبت به آن نشان نمی دهند. در غیر این صورت می توانند پمپ های عالی برای خرید باشند.

پمپ ایرلس برقی دیافراگمیکلام آخر

اطلاعات این مقاله به شما نشان داد که می‌توانید با آگاهی از مزایا و معایب پمپ ایرلس برقی دیافراگمی از آنها بخرید. از طرفی هم به طور کامل راجع به عملکرد، مزایا و معایب این پمپ ها با شما صحبت کردیم. اگر تصمیم خود را گرفته اید تا اقدام به خرید این پمپ ها کنید، سایت ما با عنوان صنعت تجهیز کار شما را راحت تر می کند و می تواند منبع خوبی برای خرید این پمپ ها به حساب بیاید؛ به شرطی که تحقیق کرده باشید. همچنین می توانید با مطالعه مقالات دیگر داخل سایت راجع به پمپ های ما اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *